O čem to je

Podporujeme a rozvíjíme příležitosti chytrých řešení v Moravskoslezském kraji. Chytrá myšlenka 2019 je program na podporu inovací, zaměřený na lidi, kteří mají chytré nápady a chtějí je uvádět do života. Programu se účastní také odborníci a je určen i veřejnosti – občanům kraje a všem, kteří se zajímají o rozvoj regionu a zlepšení kvality života ve městech a regionu.

Hackathony

Zveme všechny datové analytiky, vývojáře, zapálené programátory a schopné nadšence, aby spolu s námi pod dohledem odborníků hledali nová řešení a měnili svět.

Akcelerační program

Podporujeme chytré nápady. Hledáme startupy a začínající čipokročilé projekty, které chtějí růst a dobývat světový trh. Pomůžeme vám s rozvojem vašeho podnikání.

Veřejné a odborné diskuze

Nová zadání tvoříme a iniciujeme s odborníky na chytrá řešení z mnoha oblastí. Vyjádřit se ale bude moci také každý, komu záleží na rozvoji našeho regionu.

Podpora inovací

Inovace jsou klíčem k rozvoji a prosperitě společnosti. Začít s nimi chceme přímo v našem kraji. Vzniklo tady již mnoho chytrých řešení a věříme, že to byl jen začátek.

„Zajímavých nápadů se klubou na svět každý den tisíce. Přerod od nápadu k realizaci a úspěšnému byznysu ale zvládne málokdo. Takové nápady hledáme a podporujeme. Třeba se nám to vrátí a najdeme našeho krajského Steva Jobse.“


Jakub Unucka
náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro chytrý region

Minulé ročníky

Navazujeme na úspěšný první ročník Chytré myšlenky v roce 2018.

Podívejte se, co chytrého vzniklo a jaké projekty jsme v akceleraci podpořili. 

Kontakty

Program Chytrá myšlenka je realizován spolkem Hub for Change a financován z dotace Moravskoslezského kraje.
logo Moravskosleszký kraj logo Chytřejší kraj logo Impucthub