Výzva pro středoškoláky Moravskoslezského kraje

nadpis chat and voicebot

HACKATHON

22. 11. 2019 9:00 - 18:00

Impact Hub Ostrava

Úvodní WS k tématu:

16. 11. 2019 12:00 - 15:00

Staň se na den
programátorem
a vytvoř nejlepšího
asistenta.

Inspirujte se, učte se a popusťte uzdu týmové soutěživosti během jednodenního programovacího maratonu na téma Chatboti a Voiceboti.

Budeme hledat nejlepší řešení a jeho tvůrci si sebou odnesou nejen „mocného“ Google Home mini asistenta.

Co se dozvíte a co budete moci vytvořit?

Úvodní WS

(16. 11. 2019 12:00 – 15:00)

– po úvodním sobotním workshopu budete vědět, jak na Chatboty i Voiceboty, a dozvíte se více o možných aplikacích.

Hackathon

(22. 11. 2019 9:00 – 18:30)

– v pátek, vás už budou držet při zemi jen limity vaši vlastní fantazie. Během hackathonu budete mít možnost nadesignovat, oživit a na závěr předvést kvalitu vašeho řešení před ostatními týmy i porotou.

Porota doslova otestuje textové i hlasové asistenty a ty nejlepší ocení. Akci vás budou doprovázet zkušení mentoři, kteří si nezadají s Alexou, Siri ani Google asistentem.

Pro koho je akce určena?

Akce je určena pro každého, kdo rád vyvíjí, zkouší nové věci a je otevřen novým technologiím. S tvorbou základní aplikace pomohou lektoři a jednoduchého asistenta tak dokáže vytvořit každý, kdo umí alespoň trochu logicky přemýšlet.

Pro ty, kteří zvládají JavaScript, vědí jak na Firebase a dokáži pracovat s API, „Just Sky is the Limit“.

Kdo se může přihlásit?

Akce je otevřena všem studentům středních škol a gymnázií (Quinta – Octava) v Moravskoslezském kraji. Přihlásit se mohou jak týmy (3-4 osoby), tak jednotlivci, které na akci spojí společné téma.

Každý může zabodovat s tím nejlepším řešením.

Co budeme tvořit?

Oživíme textové a hlasové asistenty podle reálných časů organizací, které tuto technologii v praxi používají. Omezovat se ale nebudeme pouze na ně. Od úvodního workshopu budete mít týden na to, přijít s vlastní kreativní myšlenkou. Svá řešení budete moci po hackathonu dále používat v každodenním životě a třeba je i dále zdokonalovat – Make your Bot Proud.

Výzvou bude ne jen chopit se nebo vytvořit unikátní zadání a asistenta oživit ale poradit si s výzvami, které přinese F jako (f)čela, autostráda vs. auto stráda aj…

Co bude potřeba?

Ideálně pokud bude mít každý účastník vlastí notebook a gmail. Celodenní občerstvení je na akci zajištěno. Odbornou části a vývojem vás provedou mentoři, kteří už za sebou mají nějaké ty roBoty…

Průběžný příděl informací na facebooku.

Ať je prostor lámat si hlavu s řešením a ne dopravou, chystáme na pátek 22.11. svoz minibusem ze vzdálenějších oblastí, podle účasti škol.

Kontakty

Program Chytrá myšlenka je realizován spolkem Hub for Change a financován z dotace Moravskoslezského kraje.
logo Moravskosleszký kraj logo Chytřejší kraj logo Impucthub