Novinky

Na finálové show Chytré myšlenky uspěly čtyři unikátní projekty

Na finálové show Chytré myšlenky uspěly čtyři unikátní projekty

12. 12. 2019

Čtyři projekty získaly ocenění na finálové show Chytré myšlenky, která proběhla v pátek 6. prosince v Impact Hub Ostrava a byla vyvrcholením několikaměsíčního programu na podporu chytrých nápadů a projektů. Mezi 12 projekty, které prošly akceleračním programem, porotu nejvíce upoutala chytrá židle Smart Office Chair, aplikace podporující zdravý životní styl s názvem Na Svinec a umělecký design tvořený seniory či hendikepovanými lidmi pod značkou Umění lidem. Diváky zase nadchnul projekt Futuro, který se zabývá ekologickým využitím odpadního dřeva.

Na finálové show se představilo všech 12 projektů, které měly 10 snímků prezentace a 200 sekund, aby přesvědčily o své výjimečnosti. Diváci i porota posuzovali, jak je projekt smysluplný nebo jaký má potenciál uspět na trhu. Porota vybrala tři projekty, které ocenila cenou hejtmana kraje (Smart Office Chair), cenou náměstka hejtmana kraje pro chytrý region (Na Svinec) a cenou poroty (Umění lidem). Sami diváci mohli hlasovat o nejlepším projektu, který získal cenu publika (Futuro). Vítězné projekty byly oceněny šeky v celkové hodnotě 300 tisíc korun na další rozvoj.

O oceněných projektech i finálové show se dočtete více na webu Impact Hub Ostrava. Podívejte se také na fotografie na facebooku.

Program Chytrá myšlenka je realizován spolkem Hub for Change a financován z dotace Moravskoslezského kraje.

Kontakty

Program Chytrá myšlenka je realizován spolkem Hub for Change a financován z dotace Moravskoslezského kraje.
logo Moravskosleszký kraj logo Chytřejší kraj logo Impucthub