Novinky

Chytrá myšlenka zahájila akcelerační část, začíná intenzivní práce s projekty

Chytrá myšlenka zahájila akcelerační část, začíná intenzivní práce s projekty

13. 09. 2019

Sedm statečných představilo svou chytrou myšlenku na oficiálně prvním setkání skupiny projektů v akceleračním programu Chytrá myšlenka. Čeká je hledání nejlepší cesty, jak představit své služby a produkty na trhu a jak začít s podnikáním. Cílem dopolední části bylo inspirovat se v debatách se zkušenými podnikateli a mentory s dlouholetou praxí. Zároveň si zúčastnění udělali představu o tom, kolik úskalí s sebou přináší stát si za svým a jít s kůži na trh.

Důležitou součástí dopoledního bloku byla 3minutová prezentace každého nápadu – zástupci pak museli zvládnout množství úderných dotazů přítomných, během kterých došlo na silné i slabé stránky projektů.

„Objektivní kritika a posouzení hodnoty projektu bývá pro týmy jednou z nejtěžších částí programu. Čelit dobře mířeným otázkám potenciálních klientů, partnerů a investorů dokáže realizátory v začátcích pořádně uzemnit. Pomoci projektům postavit se na vlastní nohy a překonat všechny překážky spojené s rozvojem nápadu je tak v akceleraci našim nejdůležitějším posláním. Se vším ostatním jim pak dokáží pomoci expertní konzultace, mentoři a workshopy,“ říká koordinátor celého programu Pavel Klučka.

Důležitým aspektem akcelerátoru je vzájemnost. Projekty mohou pokládat otevřeně dotazy svým kolegům a vzájemně si předávat zkušenosti. Podmínkou přežití nového projektu v rané fázi je vzájemná upřímnost v týmů i vůči sobě samým. Tomu nahrává také interakce s mentory a kolegy, podobnou funkci mají také workshopy, kde týmy cíleně pracují v rámci stanovených témat. První tematické setkání proběhlo v odpoledním bloku hned po zahájení a bylo zaměřeno na Design Thinking. Projekty se soustředili na hodnotu, kterou produktu nebo služba potenciálně přináší. A základní otázkou workshopu bylo stanovit, jaký problém uživateli to či ono řeší a jaký konkrétní přínos pro klienta pořízení produktu či služby může a má mít. Na definici vlastní hodnoty budou pak všichni účastníci dále stavět.

Na konci září bude zahájeno druhý běh akcelerace s dalšími vybranými projekty, kteří už mají produkt či službu minimálně ve formě prototypu. Pokročilejší fázi jejich projektů budou přizpůsobeny také workshopy. Program ale skončí pro všechny stejně: slavnostním vystoupením před porotou i veřejností na konci tohoto roku. Do té doby jim přeje celý organizační a realizační tým programu hodně štěstí a pevnou vůli.

Program Chytrá myšlenka je realizován spolkem Hub for Change a financován z dotace Moravskoslezského kraje.

Pro další novinky o programu a projektech sledujte událost na facebooku.

Podívejte se na fotoalbum z Kick Offu.

Kontakty

Program Chytrá myšlenka je realizován spolkem Hub for Change a financován z dotace Moravskoslezského kraje.
logo Moravskosleszký kraj logo Chytřejší kraj logo Impucthub