Novinky

Miomove po 1/2 roce: V akceleraci dostanete cenné rady k nezaplacení

Miomove po 1/2 roce: V akceleraci dostanete cenné rady k nezaplacení

20. 06. 2019

Miomove je chytrá stélka do bot, která vyhodnotí vaši chůzi nebo běh, balancování těžiště, rozložení váhy. Takový chytrý trenér vždy po ruce. Projekt je jedním z vítězů loňského akceleračního programu Chytrá myšlenka. Zeptali jsme se Barbory Melaníkové, CEO & Co-Founder miomove, jak se projektu vede a co zpětně na akceleraci oceňuje.

V čem pro vás byla akcelerace nejpřínosnější? Přinesla nějaký zlom ve vašem podnikání, projektu?

Každý podobný program je hlavně o tom, že Vám pomůže o vašem produktu nebo projektu začít uvažovat jinak, tak trochu životaschopněji a víc podnikatelsky, protože máte možnost to konzultovat s odborníky na design, mkt, sales, výrobu, zkušenými mentory s praxí a taky ostatními start-upisty, kteří řeší podobné problémy. To vám pomůže vyvarovat se spousty začátečních chyb, které by třeba mohly být fatální. No a v neposlední řadě vám přinese spoustu nových cenných kontaktů a slušné promo.

V čem nebo kam jste se od ukončení Chytré myšlenky posunuli?

V době akcelerace jsme měli první prototyp, který nefungoval úplně podle našich představ, teď máme hotový druhý a řešíme nastavení sériové výroby a začínáme budovat komunitu zákazníků z řady běžců, kteří se nám už teď ozývají s dotazy, kdy si budou moct naši chytrou stélku koupit.

Jedna věc, na kterou byste nalákali jiné lidi a start-upy do akcelerace?

Pokud máte skvělý nápad, kterému věříte, a nevíte, jak začít podnikat, nebo vůbec projekt komunikovat, běžte do akcelerátoru a dostanete cenné rady a odbornou zpětnou vazbu k nezaplacení, informace a kontakty, ke kterým byste se sami nedostali. My jsme tím taky začali a nevím, kde bychom teď byli, kdybychom si zavčasu nenechali poradit od zkušenějších.

Michal Sobek

Kontakty

Program Chytrá myšlenka byl realizován spolkem Hub for Change a financován z dotace Moravskoslezského kraje.
logo Moravskosleszký kraj logo Chytřejší kraj logo Impucthub