Novinky

Vítězný tým Design & Data Hackathonu zaujal predikcí vývoje zeleně

Vítězný tým Design & Data Hackathonu zaujal predikcí vývoje zeleně

04. 06. 2019

Jak se budou vyvíjet lesní plochy a zeleň? Predikcí založenou na meteodatech i s ukázkou demo aplikace oslovil vítězný tým porotu Design & Data Hackathonu, který proběhl 31.5.-2.6. v Impact Hub Ostrava. Hackathonu se zúčastnilo na 30 datových analytiků, programátorů a expertů z celé ČR, kteří se zabývali inovacemi v environmentu a dopravě.

Vítězný projekt staví na analýze ortofotosnímků pořízených multispektrální kamerou, která může zjednodušit katalogizaci zeleně a lesních ploch a v kombinaci s využitím dronů také zrychlit a zlevnit sběr dat. Porota ocenila přínosy projektu na principech Tech for Good a jeho společenský přesah, což bylo jedno z kritérií hodnocení projektů. Nejlepší tým získal odměnu 50 tis. Kč, velkou část z ní vítězové věnují na charitativní účely.

Další projekty na hackathonu se zaměřily například na multispektrální analýzu dat z dopravy a hledání korelací pro predikci budoucího stavu, nebo na možnosti sportovního vyžití s ohledem na aktuální stav počasí a kvalitu ovzduší. Zpestřením akce byla audio prezentace „Zvuky Ostravy“, která prezentovala celoroční intenzitu využití dopravní infrastruktury transformované do zvukového výstupu.

Účastníci hackathonu měli k dispozici data a mentory z různých organizací napříč ČR – Dopravního podniku Ostrava, od společností Koordinátor ODIS, Keboola, Meteopress, CodeFlow (Codiac.io), Stora Enso, Impact Hub a dalších.

Hackaři se v Impact Hub Ostrava sešli už v pátek 31.5. v poledne, aby pod vedením Nika Page z Google Expert Developers Network prošli design sprintem a inspirovali se, jak k navrhovaným službám přistupovat z pohledu zákazníků. Následovalo rozdělení do týmů a 24 hodin práce s daty a návrhy, které pak týmy prezentovaly porotě.

Cenami pro účastníky hackathonu přispěly společnosti Liftago, Kiwi.com, JRK Waste Management a Dáme jídlo.

Design & Data Hackathon je součástí programu na podporu inovací, který realizuje spolek Hub for Change a je financován z dotace Moravskoslezského kraje.

Kontakty

Program Chytrá myšlenka je realizován spolkem Hub for Change a financován z dotace Moravskoslezského kraje.
logo Moravskosleszký kraj logo Chytřejší kraj logo Impucthub