Novinky

/ Partneři hackathonu zajistí atraktivní data pro vývoj nových řešení
Partneři hackathonu zajistí atraktivní data pro vývoj nových řešení

Partneři hackathonu zajistí atraktivní data pro vývoj nových řešení

07. 05. 2019

Data o intenzitě dopravy a nehodách, osobní, regionální i městské hromadné dopravě, taxi, atmosférická a meteorologická data nebo 3D rastr města budou k dispozici účastníkům Data & Design Hackathonu 31.5. až 2.6. v Impact Hubu Ostrava.

Kdo vzal odbornou záštitu nad hackathonem? Přečtěte si více o partnerech akce…

CodeFlow je nástroj na kontrolu kvality kódu. Pomáhá udržet vysokou kvalitu a integritu kódu po celou dobu života vyvíjených aplikací a taky pomáhá se zaškolením nových členů developerských týmů. Za projektem stojí Michal Šimon, vývojář a datový analytik z Ostravy.

V roce 2016 udělal Dopravní podnik Ostrava velký krok k nastavení budoucnosti moderního a pohodlného cestování MHD a zavedl platby bezkontaktními kartami. Díky progresivnímu přístupu v integraci moderních technologií a business inteligence rozvíjí DPO své služby a stává se atraktivnější pro širší skupinu lidí.

Moravskoslezský kraj podporuje inovace a podnikání a drží krok s moderními přístupy jako Human Centered Design, UX, Best Practise nebo Talent management. Má nastavenou strategii Chytřejší kraj a zavádí do života chytrá řešení a projekty, které jsou udržitelné a šetří občanům kraje čas a peníze.

Koordinátor ODIS je součástí korporace Moravskoslezského kraje a mezi jeho hlavní úkoly patří správa dopravního systému v kraji. Vyvíjí vlastní aplikace a nástroje pro lepší služby cestujících.

Keboola je tvůrcem cloudové platformy na zpracování dat. Umožňuje klientům rychle a snadno kombinovat, vylepšovat a publikovat důležité informace pro své interní analytické projekty a datové produkty. Česká společnost, která spravuje data velkých mezinárodních korporací, má pobočky v Londýně, Vancouveru, Singapuru a Chicagu.

Meteopress pracuje s kvalitní datovou analýzou pro meteorologické systémy. Vyhodnocovat stovky proměnných, tisíce dat a jejich převod na interpretovatelné informace posouvá vývoj datové analýzy a pomáhá plánovat krátkodobé i dlouhodobé aktivity v závislosti na počasí i měnícím se podnebí.

Liftago nabízí moderní aplikaci, díky které si zavoláte taxi, kdykoli jej potřebujete, jednoduše přes mobil. Co může být jednoduššího? Jde o skvělý příklad vychytaného UX designu.

Více o hackathonu se dozvíte na ddatahack.cz.

Kontakty

Program Chytrá myšlenka je realizován spolkem Hub for Change a financován z dotace Moravskoslezského kraje.
logo Moravskosleszký kraj logo Chytřejší kraj logo Impucthub