Novinky

Partneři hackathonu zajistí atraktivní data pro vývoj nových řešení

Partneři hackathonu zajistí atraktivní data pro vývoj nových řešení

07. 05. 2019

Data o intenzitě dopravy a nehodách, osobní, regionální i městské hromadné dopravě, taxi, atmosférická a meteorologická data nebo 3D rastr města budou k dispozici účastníkům Data & Design Hackathonu 31.5. až 2.6. v Impact Hubu Ostrava.

Kdo vzal odbornou záštitu nad hackathonem? Přečtěte si více o partnerech akce…

CodeFlow je nástroj na kontrolu kvality kódu. Pomáhá udržet vysokou kvalitu a integritu kódu po celou dobu života vyvíjených aplikací a taky pomáhá se zaškolením nových členů developerských týmů. Za projektem stojí Michal Šimon, vývojář a datový analytik z Ostravy.

V roce 2016 udělal Dopravní podnik Ostrava velký krok k nastavení budoucnosti moderního a pohodlného cestování MHD a zavedl platby bezkontaktními kartami. Díky progresivnímu přístupu v integraci moderních technologií a business inteligence rozvíjí DPO své služby a stává se atraktivnější pro širší skupinu lidí.

Moravskoslezský kraj podporuje inovace a podnikání a drží krok s moderními přístupy jako Human Centered Design, UX, Best Practise nebo Talent management. Má nastavenou strategii Chytřejší kraj a zavádí do života chytrá řešení a projekty, které jsou udržitelné a šetří občanům kraje čas a peníze.

Koordinátor ODIS je součástí korporace Moravskoslezského kraje a mezi jeho hlavní úkoly patří správa dopravního systému v kraji. Vyvíjí vlastní aplikace a nástroje pro lepší služby cestujících.

Keboola je tvůrcem cloudové platformy na zpracování dat. Umožňuje klientům rychle a snadno kombinovat, vylepšovat a publikovat důležité informace pro své interní analytické projekty a datové produkty. Česká společnost, která spravuje data velkých mezinárodních korporací, má pobočky v Londýně, Vancouveru, Singapuru a Chicagu.

Meteopress pracuje s kvalitní datovou analýzou pro meteorologické systémy. Vyhodnocovat stovky proměnných, tisíce dat a jejich převod na interpretovatelné informace posouvá vývoj datové analýzy a pomáhá plánovat krátkodobé i dlouhodobé aktivity v závislosti na počasí i měnícím se podnebí.

Liftago nabízí moderní aplikaci, díky které si zavoláte taxi, kdykoli jej potřebujete, jednoduše přes mobil. Co může být jednoduššího? Jde o skvělý příklad vychytaného UX designu.

Více o hackathonu se dozvíte na ddatahack.cz.

Kontakty

Program Chytrá myšlenka byl realizován spolkem Hub for Change a financován z dotace Moravskoslezského kraje.
logo Moravskosleszký kraj logo Chytřejší kraj logo Impucthub