Novinky

Zazářil cedník na zlato pro programátory a unikátní poštovní krabice

Zazářil cedník na zlato pro programátory a unikátní poštovní krabice

12. 12. 2018

CodeFlow aneb chytrá kontrola kódů při programování a unikátní poštovní krabice FairBox zvítězily mezi 10 akcelerovanými projekty v programu Chytrá myšlenka Moravskoslezského kraje. Publikum jako nejlepší projekt vybralo chytré měřicí zařízení prachu Dustee. Překvapením večera bylo udělení zvláštní ceny poroty, kterou získala chytrá stélka do bot s analýzou došlapu miomove. Závěrečná prezentace projektů Chytré myšlenky spojená s výběrem čtyř nejlepších proběhla 11. prosince 2018 v Impact Hub Ostrava. Každý z vítězných projektů podpořil Moravskoslezský kraj částkou 100 tisíc korun na další rozvoj a realizaci.

Předcházel tomu tříměsíční intenzivní program, v němž se 10 projektů zařazených do akcelerace rozvíjelo a školilo s podporou Impact Hub a zkušených mentorů. 

„Uchytit se v našem kraji a odtud prorazit na světový trh, přesně tak jsme program zamýšleli. Všechny akcelerované projekty mají šanci uspět, ale ty čtyři podle nás nejlepší to díky naší podpoře možná budou mít o něco snazší,“ uvedl Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje, který předával ceny vítězům.

Kontakty

Program Chytrá myšlenka byl realizován spolkem Hub for Change a financován z dotace Moravskoslezského kraje.
logo Moravskosleszký kraj logo Chytřejší kraj logo Impucthub